Betonové stěrky v interiéru a exteriéru? Parametry podkladu?

Kam lze aplikovat stěrky v exteriéru?
Díky své odolnosti vůči vlhku, mrazu, otěru, UV záření, povětrnostním vlivům, usazování mechů či plísní je možné BigStone stěrku imitující beton použít téměř na každou svislou plochu v exteriéru. Použití Bigstone dekorativních stěrek je možné na fasády domů, ploty ze ztraceného bednění, opěrné zídky, komíny, soklové části domů i krby. Vždy je ale potřeba mít podklad řádně připravený a odizolovaný stejně jako u každé jiné finální úpravy (marmolit, obkladový kámen, fasádní omítky a podobně).

Kam lze aplikovat stěrky v interiéru?
Šedé odstíny, ale celkově i povrch betonu jako takový se stává čím dál větším trendem domácností a tak je jasné, že jsou právě betonové stěrky velice populární. Jejich použití je v interiéru téměř neomezené, stačí podklad splňující jisté parametry. Betonové stěrky lze použít i na podlahu, do kuchyně nebo do koupelny včetně sprchového koutu. U aplikace na podlahu nebo právě přímo ve sprchovém koutu musíme aplikovat jako finální vrstvu lak odolný stálému zatížení vodou. 

Realizace betonové stěrky na podlahu v odstínu Šedá 2

BigStone Betonová stěrka na podlahu Šedá 2 (2)

Jaký podklad pod betonovou stěrku?
Podklad musí být soudržný, suchý, bez mastnoty, bez trhlin a bez zjevných znaků biotického napadení. V případě zjištění výkvětů v podkladu je třeba zjistit zdroj a zabránit dalšímu transportu těchto látek do podkladu. Nový podklad musí být vyzrálý (kontrolu lze provést pH testerem), ale převážně stačí počkat dobu uváděnou výrobcem dle použitého materiálu (beton, stěrkovací lepidlo apod.). Poslední věc kterou bychom měli mít na mysli je savost a struktura povrchu. Tyto dvě vlastnosti musí být v celé ploše stejné. Požadavek stejnoměrné savosti podkladu a přídržnosti omítky na hladkých nebo málo nasákavých plochách lze zvýšit podkladovou penetrací. Ve sprchovém koutě je nutné provést speciální úpravu podkladu a následně opatřit finální vrstvu lakem (podrobněji ve článku Beton. stěrky ve sprchovém koutě?).

Pokud Vás zajímají jiné informace ohledně BigStone stěrek, zkuste přečíst i další články které jsme pro Vás sepsali. 

Betonové stěrky ve sprchovém koutě?
Betonové stěrky na staré obklady?
Betonové stěrky do kuchyně a jídelny?
Aplikace na jádrové či sádrové omítky?
Aplikace betonové stěrky krok za krokem.