BigStone Křemičitý Písek 0,8-1,2 mm

140 Kč 4 200 Kč 3 600 Kč od 140 Kč 5,60 Kč / 1 kg 4,20 Kč / 1 kg 3,60 Kč / 1 kg
Varianta
Můžeme doručit do:
30.5.2024 30.5.2024 30.5.2024 Zvolte variantu

Křemičitý písek ve frakci 0,8/1,2mm vhodný do zahradnictví, stavebnictví, k pískování, zásypu apod..

Varianty balení: Pytel 25 kg, ucelená paleta 40 x 25 kg pytel (výhodná cena), Big Bag (žok) - 1 Tuna

U varianty balení 1 tuna (vak, žok) je potřeba na místě vykládky například vysokozdvižný vozík, dopravce nemá auta s hydraul.rukou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika
Kvalitní křemičitý písek vyráběný dle nejnovějších technologií vstupního opracování. Je proplachován, sušen a přesíván tak, aby byla zaručena co nejvyšší kvalita a nízký obsah prachu. Označuje se nejen vysokou mechanickou a chemickou odolností, ale i stejnoměrným rozdělením zrn.

Balení
Pytel 25 kg
40 x 25 kg pytel (ucelená paleta)
Big bag (žok) 1 tuna

Použití v zahradnictví
Smícháním s půdou výborně provzdušní a přispějí k údržbě kořenového systému vašeho trávníku. Mají výborné drenážní vlastnosti a jsou ideální pro pěstování okrasných a užitkových rostlin. Jednoduše písek rovnoměrně rozhrňte hráběmi se spotřebou 4-9 L na m2 dle tvrdosti půdy. Provádějte za vhodných povětrnostních podmínek na jaře a na podzim. Doporučujeme používat jemný písek do 2 mm. Frakce 0,8-1,2 mm je vhodná i pro umělé trávníky kde kvalitně zpevní povrch a výrazně ovlivňuje podkluz.

Použití ve stavebnictví
Vyrovnávací vrstva pro všechny typy dlažeb
Plnivo do stěrek, omítek a barev
Plnivo do polyuretanových podlah
Plnivo do epoxidových podlah
Zásyp nátěrů a penetrací

Použití v zoologii a akvaristice
Díky tomu, že je tento písek vyráběný dle nejnovějších technologií vstupního opracování je vhodný i do terária či akvária. Proplachováním a sušením je zbaven všech bakterií i parazitů. Neovlivňuje PH ani tvrdost vody, před vložením stačí propláchnout. Pokud chcete pěstovat v akváriu i rostliny, doporučujeme spíše frakci 2-4 mm.

Použití k tryskání a pískování
Křemičitý písek je běžně používán jako vhodný materiál pro povrchovou úpravu a renovaci těžkých ocelových konstrukcí i kamene (odstraňování nátěrů z kovů, k sjednocení, leštění). Frakce 0,8-1,2 mm má využití spíše pro hrubé práce s velkou mírou poškození. Výhody tryskání za pomocí písků oproti použití sody jsou nízké náklady, rychlost čištění a efektivnější odstraňování rzi. Nedoporučujeme pro měkčí materiály jako sklo, dřevo a plast.

Tryskání a pískováníOchrana a uložení zahradního náčiní tip:
Zahradní náčiní by vám mělo vydržet déle než jeden rok, takže je skladujte očištěné a chraňte je před povětrnostními vlivy. Naplňte 20 litrový kbelík stavebním pískem a přilijte do něj asi litr čistého motorového oleje. Zasuňte lopaty a další náčiní několikrát za sebou do písku, aby se očistilo a namazalo. Před rezavěním lze náčiní chránit tím, že budete jeho kovové části skladovat v takovémto kbelíku s pískem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Křemičité písky
Sypná hmotnost - volně sypaná: 1 350 kg/m3
Sypná hmotnost - setřesená: 1 500 kg/m3
Obsah SiO2: min. 98%
Obsah Fe2O3: Max. 0,2%
Vlhkost: max. 1%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: