Marmolit do kuchyně? Je vhodný nebo není?

Je marmolit vhodný do kuchyně?
Stará škola se diví, ale opak je pravdou. Mozaikové omítky mají pro kuchyň spousty výhod. Uspokojí představy i té nejbláznivější fantazii, vytvoří moderní design přesně dle vkusu a jsou mechanicky odolné a omyvatelné což je za kuchyňskou linkou kde stříká olej a další nečistoty velmi důležitá vlastnost. Další výhodou je snadná aplikace kterou zvládne každý sám. Omítky jsou dodávány již namíchané, stačí je promíchat a na připravený podklad nerezovým hladítkem nanést (marmolit lze natahovat do různých tvarů nebo kombinovat odstíny, jednoduše si připravte povrch lepící páskou a aplikujte omítkovinu).

Podklad pod omítku v kuchyni?
Povrch pod touto omítkovinou musí být suchý, bez mastnoty, bez nečistot a vyzrálý. Při nerovnostech je lepší povrch vyrovnat stěrkovací hmotou s armovací tkaninou nebo alespoň bez tkaniny (to platí i pokud chceme aplikovat omítkovinu na stávající obklad). Stěrkovací hmotu necháme vyzrát. Na takto připravený podklad natřeme pískovou penetraci, tu necháme vyzrát 12-24 hodin a následně aplikujeme marmolit dle obvyklého aplikačního návodu. Mozaikovou omítku můžeme ještě přetřít uzavírací pastou MB Glass a následně přelakovat epoxidovým pojivem a lakem EpoSand (takto upravený povrch je velice odolný). Doporučuji!

Možnosti mozaikových omítek BigStone?
Jemnozrnné (design) 0,8-1,2mm
Jednobarevné 1-1,6mm
Dvoubarevné 1-1,6mm
Vícebarevné 1-1,6mm
Colore Bianco (bílé) 1-1,6mm
Střednězrnné 1-2mm

Realizace za kuchyňskou linkou mozaikovou omítkou BigStone v odstínu BS-1100

Mozaikov%C3%A1%20om%C3%ADtka%20BigStone%20v%20kuchyni

Nakupujte z důvěryhodných zdrojů! Někteří dodavatelé nabízejí nekvalitní produkty (nekvalitní písek či pojivo) u kterých po dvou letech dochází k různým potížím. My si však písek i pojivo od základů připravujeme sami a díky tomu máme vše pod kontrolou. Jsme dodavateli stavebnin i velkých realizačních firem tz. že omítky musí být v té nejvyšší kvalitě. Nabídku veškerých mozaikových omítek BigStone naleznete zde.