Marmolit na podlahu? Je vhodný nebo není?

Lze použít marmolit na podlahu?
Mohl bych v tomto článku psát o tom jak je marmolit odolný nebo jak jsou zákazníci s marmolitem na podlaze spokojení, ale neudělám to. Někteří prodejci pro zvýšení prodeje tvrdí, že při dodržení určitých zásad vhodný je, za mě není! Marmolit neboli mozaiková omítka slouží pro finální úpravu svislých ploch, není pochozí! Pokud i přes mé rady zvolíte marmolit na podlahu do interiéru (nejlépe ve frakci 0,8-1,2 mm) a nebudete po povrchu chodit v botech, tak nějaký čas vydrží. U marmolitu na podlaze ale hrozí ošoupání barevnosti kamínků nebo vydrolení. Pokud se Vám tento povrch líbí a přemýšlíte, že ho aplikujete do interiéru, zkuste spíše mozaikový koberec ve frakci 1-2 mm. Oproti marmolitu je sice dražší, ale oproti běžnému kamennému koberci zase o dost levnější. Tento kamenný koberec má spousty výhod i odstínů a věřím, že Vám myšlenku marmolitu v interiéru na podlaze bez problému nahradí. Jedna z realizací viz.fotografie.

Kamenný koberec 1-2 mm BigStone

Další možností do interiéru na podlahu je dnes již trendy materiál betonová stěrka. Tento materiál je v oblibě pro své výhody jako je odolnost, snadná aplikace a vzhled. Jedna z realizací viz.fotografie.

Betonová stěrka v ložnici

V případě, že jste měli v plánu aplikovat marmolit na zem do exteriéru, doporučuji spíše běžný kamenný koberec.

Máte i další dotazy ohledně mozaikových omítek, mozaikových koberců či betonových stěrek? Zajímá Vás jak je to s marmolitem v koupelně nebo v kuchyni? Potřebujete rady ohledně aplikace nebo se chcete podívat na realizace zákazníků které realizovali svépomocí? Vše naleznete na našem blogu zde.