Metalická stěrka 20 kg (Modrá) (SET) + Penetrace zdarma

ZDARMAZDARMA 3 999 Kč –10 %
Bigstone Metalická stěrka Modrá
3 999 Kč –10 % 3 599 Kč 359,90 Kč / 1 m2
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Metalické stěrky se vyznačující nejen vysokým leskem, snadnou aplikací, ale i vysokou odolností vůči nepříznivým vlivům. V kombinaci s polyuretanovým lakem dodávaným v setu spolu se stěrkou jsou super odolné. Lze aplikovat ve vestibulech, chodbách, obývacích pokojích, na schodech či v kuchyni.  U tmavších odstínů doporučujeme dvě vrstvy laku.

Balení: 20 kg stěrka, 3 kg podkladová penetrace,  1 kg lazurovací barva, 1 kg vytvrzovací lak

Odstín se může lišit dle nastavení monitoru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metalická stěrka?
Dekorativní stěrky s vysokým leskem a vysokou odolností vůči nepříznivým vlivům. V kombinaci s polyuretanovým lakem dodávaným v setu jsou super odolné. Díky perleťovým mikro částicím vyváří krásný design s třpytivým efektem. V závislosti na úhlu pohledu a úhlu dopadu světla mění lehce odstín. Velice oblíbený do kanceláří, barů, kaváren, barber shopů, ale i do obývacích pokojů, kuchyní a podobně.

Vlastnosti metalické stěrky BigStone?
Odolnost vůči vlhku, otěru, UV záření
Vysoká mechanická odolnost
Lze aplikovat na většinu pevných povrchů
Snadná aplikace (plastovým hladítkem)
Dlouhá životnost (až desítky let)

Použití metalické stěrky BigStone?
Frekventované prostory (chodby, čekárny, vestibuly)
Schodiště v interiéru (svislé, vodorovné plochy)
Kuchyně (možno použít přímo na starou dlažbu)

Balení metalické stěrky BigStone?
Vědro 20 kg (připraveno k aplikaci)
Před použitím stačí mírně promíchat

Spotřeba metalické stěrky?
Průměrná spotřeba 1 kg/m2 v jedné vrstvě
Vydatnost vědra 20 kg činí 10 m2 ve dvou vrstvách

Trvanlivost metalické stěrky?
12 měsíců od data výroby či 6 měsíců po otevření
Chraňte před mrazem, skladujte nad 5°C

Technické údaje k aplikaci?

Získání základních informací:
V první řadě doporučuji shlédnout alespoň jeden video návod kde naberete základní informace a pochopíte určité pojmy.

Důkladné zhodnocení podkladu:
Před aplikací metalické stěrky nejprve zhodnotíme podklad z hlediska jeho stáří, soudržnosti, vlhkosti, izolace a samozřejmě pevnosti. Pokud podklad splňuje veškeré potřebné parametry, můžeme pokračovat. Pokud podklad nesplňuje potřebné vlastnosti, musíme podklad upravit. Odstraníme nesoudržné části povrchu podkladu například broušením. Praskliny vyplňte maltou nebo lepidlem, betonová stěrka na podlahu se nedá použít na kompletní srovnání povrchu, pouze na malé trhlinky a nerovnosti. 

Příprava místa a nářadí pro aplikaci:
Míchací místo opatříme krycí folií nebo kartonem pro ochranu podkladu před možnou kontaminací úkapem materiálu. Připravíme si ocelové hladítko se zaoblenými rohy, obrátkové míchadlo, váleček (štětec), rukavice, papírovou pásku k oblepení, popřípadě plastové hladítkoHladítko s houbou si připravíme jen pokud jsme si zvolili techniku "vyhlazením". Papírovou páskou oblepíme (zakryjeme) veškeré potřebné části ploch stejně jako například u malby barvou. Věřte, že zrovna oblepení páskou je velice důležitý detail pro finální vzhled. 

Penetrování podkladu:
Připravený podklad penetrujeme pomocí válečku nebo štětky z aplikační vaničky kontaktním - adhezním můstek ve spotřebě 0,25kg - 0,5 kg/m2 dle nasákavosti podkladu. Penetraci válečkujte do kříže, aby byla pokryta plocha ve 100 %. Před touto penetrací je možno dle potřeby aplikovat nejprve hloubkovou penetraci.

Aplikace první vrstvy:
Celoplošně naneseme nerezovým či plastovým hladítkem první základní nosnou vrstvu stěrky. První vrstvu můžeme nanášet dvěma způsoby. První variantou je dokonalé zahlazení připravené směsi v co nejmenší vrstvě (1-2 mm) na předem připravený podklad nerezovým či plastovým hladítkem. Druhou variantou je způsob kde se nesnažíme nijak zvlášť směs zahlazovat. U obou variant necháme první vrstvu do druhého dne proschnout.

Aplikace druhé vrstvy:
Celoplošně (s vynecháním dle požadované struktury) naneseme nerezovým hladítkem s oblými rohy či plastovým hladítkem druhou vrstvu. Druhou vrstvu aplikujeme dle zvolené struktury finálního povrchu. Můžeme tvořit hladkou či mírně pórovitou strukturu, vytvářet deformace a kaverny či hrubé plastické povrchy. Aplikovanou vrstvu můžeme po zavadnutí (15-45 minut po aplikaci dle teploty a vlhkosti vzduchu, na dotyk podklad už jen lehce špiní) "stáhnout" plastovým hladítkem. Stahujeme buď pod ostrým úhlem bez tlačení nebo krouživým či jiným pohybem celou plochou hladítka. Stahování provádíme pokud chceme docílit, aby druhá vrstva betonové stěrky byla hladká. Necháme do druhého dne zaschnout. Jakmile stěrka důkladně vyschne, měli by jste celou plochu obrousit a odstranit tak přebytečné nerovnosti. Brousit můžete ručně, smirkovým papírem a nebo za použití brusného papíru a excentrické brusky. Je potřeba myslet na to, že u tmavších jednobarevných odstínů budou broušením vznikat světlejší mapy. Následně je potřeba povrch důkladně vysát, vyčistit a ideálně otřít vlhkou houbou.

Konečné dobarvování stěrky (2 varianty)

1)
Celoplošně nebo lokálně aplikujeme metalickou lazuru hladítkem s pórovitou houbou. Tímto způsobem vytváříme 3D efekt kdy je vrchní vrstva stěrky světlejší než spodní vrstva. Lazura vykreslí veškeré námi vytvořené deformace které jsme zanechali při aplikaci druhé vrstvy. Lazuru můžeme poté také brousit, vznikají nám pak světlejší místa na povrchu betonové stěrky.

2)
Celoplošně aplikujeme metalickou lazuru štětcem nebo válečkem stejně jako například barvu. Tímto nátěrem je potřeba vyplnit veškeré deformace a kompletně celou plochu "obarvit". Po natření plochy necháme 5 minut zasychat a opět "přejedeme" válečkem celou plochu (již bez natíraní další vrstvy). Doporučuji váleček s co nejkratším chlupem nebo molitanový váleček. Váleček použijte nejlépe s oblými hrany (nezanechává tahy válečku).

Aplikace finálního laku:
Lak zvyšuje životnost a odolnost stěrky. Finální lak aplikujte již na obroušenou a vyčištěnou plochu stěrky. Promíchejte a aplikujte pomocí malířské štětkySpotřeba laku je cca 0,1 kg na 1 m² stěrky — v klasickém prostředí aplikujte 1 - 2 vrstvy tohoto laku.

  


Probarvení dle vzorkovnice RAL:
Máte zájem o metalickou stěrku probarvenou dle vzorkovnice RAL? Napište nám poptávku na e-mail bigstone@mbmineral.cz a my Vám rádi vyhovíme. Je potřeba počítat s tím, že se odstín neshoduje na 100%. Sytost odstínu závisí i na tom jakým způsobem bude aplikována finální vrstva.

Doplňkové parametry

Kategorie: Betonové stěrky
Vydatnost vědra 20 kg: 10 m2 ve dvou vrstvách
Teplota u aplikace: +5 ° C až + 25 ° C
Propustnost pro vodní páru V: V2
Permeabilita vody v kapal. fázi W: W2
Soudržnost: ≥ 0,6MPa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: