Spotřeba u marmolitu?

Kolik marmolitu budete potřebovat?
Spotřeba mozaikových omítek závisí nejen na šikovnosti realizátora, ale hlavně na nasákavosti a rovinatosti podkladu. Nasákavost podkladu vyřešíte v celé ploše natřením kontaktního - adhezního můstku, rovinatost pokud je potřeba zase stěrkovací hmotou. Další na čem u spotřeby závisí je frakce použitých kamínků v omítce (čím jemnější písek, tím menší spotřeba). Za dobu dlouholeté praxe můžu říct, že se spotřeba točí okolo 3,5-5 kg na m2. U jemnozrnných omítek je to spíš k těm 3,5 kg na m2 a u těch hrubozrnných zase 5 kg na m2. To znamená, že z jednoho vědra o hmotnosti 20 kg natáhnete plochu o velikosti 4-5,5 m2 (dle hrubosti kamínků).

Pokud potřebujete spočítat kolik materiálu budete potřebovat, chcete udělat cenovou nabídku nebo máte jen nějaké dotazy, napište nám na bigstone@mbmineral.cz.

Máte i další dotazy ohledně mozaikových omítek? Zajímá Vás jak je to s marmolitem v koupelně nebo v kuchyni? Potřebujete rady ohledně aplikace nebo se chcete podívat na realizace zákazníků které realizovali svépomocí? Vše naleznete na našem blogu zde.