Betonové stěrky ve sprchovém koutě?

Aplikace stěrky ve sprchovém koutě?
Co se týče aplikace přímo ve sprchovém koutu (stálý a přímý styk s vodou) doporučujeme před podkladovou penetrací opatřit podklad nejprve hydroizolační stěrkou a do rohů aplikovat polyuretanový tmel (hydroizolační bandáže můžou způsobit nerovnost a odlepovat se) . Pokud si podrobně napíšeme skladbu která je dle mě tou nejlepší variantou ve sprchovém koutě a zvolíme si jako podklad například sádrokarton, tak doporučuji toto řešení: hloubková penetrace (koncentrát), stěrkovací tmel (lepidlo) s armovací tkaninou (Vertex), znovu hloubková penetrace, hydroizolace, kontaktní-adhézní můstek, betonová stěrka a poslední vrstvou bude nátěr finálního laku. Pro tento případ doporučujeme lak polyuretanový.

Důležité vlastnosti betonových stěrek?
Betonové stěrky se vyznačují odolností vůči vlhku, otěru i odolnosti vůči plísním což jsou vlastnosti pro realizaci do koupelny velmi potřebné. Pokud neaplikujete stěrku přímo ve sprchovém koutě, není potřeba ani povrch lakovat. Stěrky jsou samy osobě velmi odolné. V případě realizace přímo ve sprchovém koutě stěrky zalakujte lakem polyuretanovým a to v 1-3 vrstvách dle laku. 

Aplikace stěrky na obklad v koupelně?
Pokud přemýšlíte o rekonstrukci Vaší koupelny, určitě se Vám v první řadě vybaví sbíjení starých kachliček, prach, hluk a špína. V případě kdy nejste spokojení pouze s finální úpravou koupelny (ve Vašem případě tedy obklad), může pro Vás být řešením právě betonová stěrka. Kompletní aplikační návod a další informace naleznete ve článku Betonové stěrky na staré obklady?.

Pokud Vás zajímají jiné informace ohledně BigStone stěrek, zkuste přečíst i další články které jsme pro Vás sepsali. 

Betonová stěrka béžová v koupelně