Dekorativní stěrka 20 kg | Lazura (Bronz, imitace rzi) + lak + Penetrace zdarma

ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
BigStone Betonová stěrka Bronz
3 099 Kč 3 399 Kč 3 699 Kč od 3 099 Kč 309,90 Kč / 1 m2 339,90 Kč / 1 m2 369,90 Kč / 1 m2
Varianta
Můžeme doručit do:
19.7.2024 19.7.2024 19.7.2024 Zvolte variantu

Lazurovaná dekorativní stěrka vhodná jak do interiéru, tak i do exteriéru. Dekorativní stěrka je dodávána již připravená k použití včetně lazury pro docílení efektu dekorativního povrchu, laku a podkladové penetrace zdarma. Lze aplikovat na fasády domů, opěrné zídky, ploty ze ztraceného bednění, komíny, soklové části domů, krby, podlahy, schodiště, do kuchyně, koupelny a podobně.

Varianty balení: 20 kg

Odstín se může lišit dle nastavení monitoru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je to dekorativní stěrka BigStone?
Dekorativní a funkční stěrka vhodná do interiéru i exteriéru. Dekorativní stěrky nejsou pouze krásné designové řešení, ale i velice odolné a funkční řešení pro Váš domov. V interiéru lze využít tento materiál například na stávající obklady v kuchyni, na schodiště, v koupelně nebo přímo ve sprchovém koutě. Ve sprchovém koutě je potřeba stěrku opatřit finálním lakem vhodným pro stále zatížení vodou. Při aplikaci stěrky na vodorovnou plochu v interiéru doporučujeme povrch opatřit lakem epoxidovým či polyuretanovým. V exteriéru lze využít stěrku na veškeré svislé plochy jako jsou fasády domů, ploty ze ztraceného bednění, opěrné zídky, komíny, soklové části domů i krby.

Vlastnosti a výhody stěrky s lakem?
Klasický lak - Finální lak pro veškeré realizace betonových stěrek krom sprchového koutu. Tento akrylátový lak zvyšuje životnost a odolnost povrchu vůči nepříznivým vlivům. U realizace betonové stěrky na ploše se zvýšeným výskytem vlhkosti (například koupelna/svislé plochy) aplikujte nátěry 2 (válečkem). K balení dodáváme 1 kg (10m2).

Vlastnosti stěrek BigStone?
Odolnost vůči vlhku, otěru, UV záření
Odolnost vůči povětrnostním vlivům
Odolnost vůči usazování mechů či plísní
Snadná aplikace (nerezovým hladítkem)
Dlouhá životnost (až desítky let)

Použití dekorativní stěrky BigStone?
Frekventované prostory (chodby, čekárny, vestibuly)
Schodiště v interiéru (svislé, vodorovné plochy)
Schodiště v exteriéru (pouze svislé plochy)
Dekorace sloupů v interiérech, exteriérech
Finální úprava zateplovacího systému, fasády
Kuchyně (možnost přímo na staré obklady)
Soklové části budov, plotové zídky
Orámování okenních a dveřních otvorů
Koupelny (svislé plochy, podlaha)

Balení dekorativní stěrky BigStone?
Vědro 20 kg (připraveno k aplikaci)
Před použitím stačí mírně promíchat
K balení dárek v podobě penetrace (3 kg)

Spotřeba dekorativní stěrky?
Průměrná spotřeba 1 kg/m2 v jedné vrstvě
Vydatnost vědra 20 kg činí 10 m2 ve dvou vrstvách

Trvanlivost dekorativní stěrky?
12 měsíců od data výroby či 6 měsíců po otevření
Chraňte před mrazem, skladujte nad 5°C

Technické údaje k aplikaci?
Stěrku lze aplikovat například na minerální povrchy, sádrokartonové desky, dřevovláknité desky a dále na veškeré povrchy které splňují vlastnosti dle technického listu. Tyto povrchy je potřeba opatřit vhodným podkladním můstkem. Tuto podkladovou penetraci přidáváme ke každému balení zdarma (3 kg = cca 10m2). Imitace pohledového betonu docílíme různými technikami za pomocí nerezového benátského hladítka. Další techniky jsou možné i plastovým zubovým hladítkem (kůra stromu i břidlice), silonovým kartáčem (travertin) a podobně. Na připravený podklad naneseme první vrstvu, tu srovnáme nebo upravíme dle požadavku na konečný vhled. Po zaschnutí (cca 24 hod) na tuto první vrstvu naneseme další (druhou) vrstvu, kterou natahujeme a upravujeme do skoro konečného vzhledu. Po mírném zavadnutí můžeme povrch vyhladit do požadované finální hladkosti a vzhledu. Hlazení doporučujeme realizovat plastovým hladítkem s dokonale hladkou plochou a hladit celou plochou hladítka. Po zaschnutí aplikujeme lazuru hladítkem s houbou tzv. štukové hladítko. Následně naneseme lak malířskou štětkou či válečkem. Aplikaci krok za krokem naleznete ve článku Aplikace betonové stěrky krok za krokem

Technické údaje k aplikaci lazury?
Bronz - Po nanesení první a druhé vrstvy stěrky aplikujte lazuru hladítkem s houbou. Na hladítko naberte vždy menší množství lazury které následně "vyhlaďte" do ztracena krouživým a jiným pohybem. Tento způsobem nanášení lazury Vás přivede k podobnému vzhledu stěrky vyfocenému na našem eShopu. Pokud lazuru "nevyhladíte" do ztracena či budete aplikovat jiným pracovním nástrojem (houba, neopren) dojde k rozdílnému vzhledu i sytosti barvy lazury.
RAL 1011 + Bronz - Po nanesení první a druhé vrstvy stěrky aplikujte lazuru RAL 1011 hladítkem s houbou. Po zaschnutí (nejlépe alespoň 8 hodin dle vlhkosti a teploty vzduchu) aplikujte lazuru Bronz hladítkem s houbou. Na hladítko naberte vždy menší množství lazury které následně "vyhlaďte" do ztracena krouživým a jiným pohybem. Tento způsobem nanášení lazury Vás přivede k podobnému vzhledu stěrky vyfocenému na našem eShopu. Pokud lazuru "nevyhladíte" do ztracena či budete aplikovat jiným pracovním nástrojem (houba, neopren) dojde k rozdílnému vzhledu i sytosti barvy lazury.
RAL 1011 + Bronz + Hnědá - Po nanesení první a druhé vrstvy stěrky aplikujte lazuru RAL 1011 hladítkem s houbou. Po zaschnutí (nejlépe alespoň 8 hodin dle vlhkosti a teploty vzduchu) aplikujte lazuru Bronz hladítkem s houbou. Na hladítko naberte vždy menší množství lazury které následně dokonale "vyhlaďte" do ztracena krouživým a jiným pohybem. Po zaschnutí druhé lazury (opět alespoň 8 hodin dle vlhkosti a teploty vzduchu) aplikujte lazuru Hnědá hladítkem s houbou. I tuto lazuru je potřeba dokonale "vyhladit" do ztracena. Tento způsobem nanášení lazury Vás přivede k podobnému vzhledu stěrky vyfocenému na našem eShopu. Pokud lazuru "nevyhladíte" do ztracena či budete aplikovat jiným pracovním nástrojem (houba, neopren) dojde k rozdílnému vzhledu i sytosti barvy lazury.

Doporučujeme vždy nejdříve zkusit na zkušební plochu. 

Články o dekorativní stěrce:
Betonové stěrky v interiéru a exteriéru?
Betonové stěrky ve sprchovém koutě?
Betonové stěrky na staré obklady?
Betonové stěrky do kuchyně a jídelny?
Aplikace na jádrové či sádrové omítky?
Aplikace betonové stěrky krok za krokem.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Betonové stěrky
Hmotnost vědra: 20 kg
Vydatnost vědra: 10 m2 ve dvou vrstvách
Teplota u aplikace: +5 ° C až + 25 ° C
Propustnost pro vodní páru V: V2
Permeabilita vody v kapal. fázi W: W2
Soudržnost: ≥ 0,6MPa
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 26.4.2023
Sterka splnila ocekavani

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: