Marmolit do koupelny/sprchového koutu?

Je marmolit vhodný do koupelny?
Spousta zákazníků nám volají a ptají se zda je marmolit vhodný do koupelny. Má odpověď je vždy stejná a zní "ano je vhodný, netřeba se bát". Mozaiková omítka Vám přinese do koupelny nejen moderní designové řešení, ale také odolnost vůči vlhkosti a omyvatelnost. Je potřeba si uvědomit, že je díky své odolnosti používána převážně v exteriéru, prostředí koupelny není tedy žádný problém. Barevnost kamínků se nemění, nečistoty pohodlně utřete hadříkem. Další důležitý produkt a pomocník u této realizace je bezbarvá pasta která po nanesení vytvoří film a tím ještě zvýší kvalitu povrchu. Veškeré materiály jsou zdravotně nezávadné. Odkaz na uzavírací pastu Glass o hmotnosti 1 kg přikládám zde. Na tuto uzavírací pastu je možné aplikovat ještě epoxidový lak EpoSand.

Lze nanášet marmolit na umakart?
V tomto případě je potřeba řádně připravit podklad a to nejlépe tak, že umakart nejprve přetáhneme stěrkovací hmotou (lepidlem). Lepidlo poté necháme vyzrát a až pak natřeme kontaktní - adhezní můstek (nejlépe probarvený do odstínu převládajícího u odstínu marmolitu). Před nanesením omítkoviny nechejte penetraci 12-24 hodin pracovat, aby dostatečně zaschnula a provedli se v materiálu veškeré chemické reakce. V případě že stěrkovací hmotu použít nechcete, doporučuji nanést dvě vrstvy podkladové penetrace a to v rozmezí 6-12 hodin. Dále pokračujte dle obvyklého aplikačního návodu který naleznete zde.

Podklad pod marmolit?
Povrch pod omítkovinou musí být vyzrálý, suchý, bez nečistot a bez mastnoty. V případě potřeby (vyrovnání, prasklinky apod.) na povrch aplikujte stěrkovací hmotu (lepidlo) s armovací tkaninou (perlinkou).

Aplikace ve sprchovém koutě?
Co se týče aplikace mozaikových omítek přímo ve sprchovém koutě kde je stálý a přímý styk s vodou doporučujeme před pískovou penetrací opatřit podklad ještě hydroizolační stěrkou včetně bandáží (nezapomeňte bandáže i do všech rohů). Na hydroizolační stěrku pak pokračujete v běžné aplikaci (penetrace, marmolit). Pokud si podrobně napíšeme skladbu která je dle mě tou nejlepší variantou ve sprchovém koutě a zvolíme si jako podklad například sádrokarton, tak doporučuji toto řešení: hloubková penetrace (koncentrát), stěrkovací tmel (lepidlo) s armovací tkaninou (Vertex), znovu hloubková penetrace, hydroizolace, na hydroizolaci bandáže včetně rohů, následně opět přetáhnout hydroizolací (stačí pouze u bandáží do ztracena), kontaktní - adhezní můstek (probarvený), omítkovina marmolit a finální lak.

Možnosti mozaikových omítek BigStone?
Jemnozrnné (design) 0,8-1,2mm
Jednobarevné 1-1,6mm
Dvoubarevné 1-1,6mm
Vícebarevné 1-1,6mm
Colore Bianco (bílé) 1-1,6mm
Střednězrnné 1-2mm

Realizace koupelny mozaikovou omítkou BigStone v odstínu 5500

265519745_1058644438313255_8432044824478071407_n

Nakupujte z důvěryhodných zdrojů! Někteří dodavatelé nabízejí nekvalitní produkty (nekvalitní písek či pojivo) u kterých po dvou letech dochází k různým potížím. My si však písek i pojivo od základů připravujeme sami a díky tomu máme vše pod kontrolou. Jsme dodavateli stavebnin i velkých realizačních firem tz. že omítky musí být v té nejvyšší kvalitě. Nabídku veškerých mozaikových omítek BigStone naleznete zde.