Marmolit na sokl? Ano či ne?

Jaký je význam soklu na Vašem domě?
Měli bychom začít od začátku, aby nám byly jasné vlastnosti této části domu. Sokl domu nemá samozřejmě jen estetický význam, ale hlavně význam ochranný a izolační. Z tohoto důvodu je sokl před finální úpravou potřeba upravit hydroizolací, zateplit vatou nebo polystyrenem a nanést stěrkovací hmotu s perlinkou. Polystyren by měl být extrudovaný (nenasákavý) a mě by být uložen 0,5 m pod úroveň terénu nebo do soklových lišt. V případě neupravení soklu hrozí tepelné úniky plus průnik vlhkosti a vody do domu což nechceme. Pokud ale máte sokl správně připravený a rozhodli jste se pro finální úpravu marmolitem, tak zde je kompletní nabídka BigStone mozaikových omítek. Mozaikové omítky "marmolit".


Vlastnosti marmolitu důležité pro sokl?
Marmolit je díky svým vlastnostem velice oblíbeným materiálem právě pro sokl. Nejen že jako dekorativní prvek splňuje vše co si zákazník přeje (přírodní vzhled, barevné varianty, efekt odlesku, různé zrnitosti atd.), ale hlavně má vlastnosti potřebné právě pro sokl. Důležitými vlastnostmi jsou mechanická odolnost (odolnost vůči okopání, poškrábání), odolnost vůči vlhkosti a vlivům přírody (sníh, déšť, plísně), omyvatelnost (veškeré nečistoty smyjete tlakovou pistolí) a životnost která při správné realizaci dosahuje desítky let. Jak správně aplikovat mozaikové omítky "marmolit" naleznete zde: Aplikace marmolitu.


Mozaiková omítka na soklu bytového domu.

Cihlový dům 2019

Jaké se nabízí možnosti a barvy mozaikových omítek pro sokl už víme dle odkazu Mozaikové omítky "marmolit", ale co když máte vybraný odstín dle fotografie a nejste si jistí zda bude vypadat odstín ve skutečnosti stejně? Právě pro vás máme řešení v podobě vzorku o hmotnosti 1 kg zde. Stačí jednoduše objednat a zjistit zda je marmolit takový jaký jste si představovali.