Podklad, údržba, výhody

Podklady pro mozaikové koberce?
Mozaikové koberce BigStone lze aplikovat na každý zpevněný povrch v interiéru (kuchyně, ložnice, koupelny, obývací místnosti, chodby). Realizovat je možné na beton, anhydritovou podlahu i na keramickou dlažbu. Vždy je potřeba počítat jen s tím, že na každém povrchu bude odlišná spotřeba. Na našem e-shopu je spotřeba uváděna průměrná. Mozaikový koberec je možné samozřejmě realizovat i na podlahu s podlahovým vytápěním. Nezapomeňte však podlahové topení před pokládkou vypnout a podlahu nechat vytemperovat na pokojovou teplotu.

Údržba mozaikových koberců ?
V první řadě lze samozřejmě povrch bez problémů udržovat zametáním, vytíráním či luxováním. Veškeré tyto úkony nám může ještě ulehčit uzavírací pasta Glass. Tato pasta povrch koberce kompletně vyplní a nečistoty, tak nemají jak zapadnout do vně struktury. V druhé řadě (tam kde je povrch nadměrně zatěžován) je možno mozaikový koberec přetírat každý druhý rok revitalizačním nátěrem TopVital. Před aplikací revitalizačního nátěru je potřeba povrch řádně vyčistit a nechat uschnout. Pokud je povrch opatřen uzavírací pastou Glass, bude spotřeba revitalizačního nátěru minimální.

Výhody oproti běžnému kam. koberci ?
Nejdůležitější výhodou o proti běžnému kamennému koberci je menší spotřeba. Mozaikový koberec BigStone lze totiž díky menší zrnitosti aplikovat v menší tloušťce a díky tomu ušetříme jak materiál, tak peníze. Další výhodou aplikace v menší tloušťce je samostatná potřeba aplikovat kamenný koberec v co nejmenší tloušťce. Zákazník pak nemusí nic bourat a pokud má podklad křivý, může ho vyrovnat právě tímto kobercem. Aplikace je možná od 2,5-15 mm. Další velikou výhodou je systémové řešení a jednoduchá aplikace. Materiál posíláme připravený po baleních s tím, že každé balení obsahuje vše potřebné na 2,5 m2 při aplikované tloušťce 2,5 mm. Nemusíte tak nic vážit, odměřovat ani počítat. Pokud bych měl vypíchnout další z mnoha výhod kamenného koberce BigStone, tak to bude možnost objednání marmolitu ve stejném odstínu jako je právě kamenný koberec. Nemusíte tak složitě vymýšlet jak zrealizovat soklíky nebo celé svislé plochy u kamenných koberců za pomocí například drahého pojiva na svislé plochy, ale jednoduše aplikujete marmolit.

 Kamenn%C3%BD%20koberec%201-2%20mm%20BigStone

Kamenn%C3%BD%20koberec%201-2%20mm%20BigStone